Úvod

          Síť Praslavice.Net vznikla koncem roku 2003. Z prvopočátku byla budována pro úzkou skupinu lidí, kamarádů a přátel. Po připojení pár desítek lidí, kteří byly spokojení s kvalitou připojením a službami sítě, se začalo o připojení zajímat více a více lidí z blízkého okolí. Díky velkému zájmu jsme začali budovat vysílače i v okolních obcích, pro možnost připojení dalších uživatelů.

          V současnosti jsme schopni realizovat internetové připojení v obcích Přáslavice, Kocourovec, Doloplazy, Daskabát, Hlubočky, Mariánske Údolí, Velky Ujezd a Vykleky . Připojení je realizováno v pásmech 2,4GHz nebo 5GHz na více jak 35 vysílačích sítě. Nabízíme bezplatné poradenství s proměřením signálu v dané lokalitě. Pomáháme  s nákupem i nastavením HW komponentů a připojením lidem, kteří se v tomto okruhu neorientují. Tím předcházíme problémům s kompatibilitou a funkčností zařízení i cele sítě. Uživatelům sítě dále nabízíme bezplatný webhosting a mailserver na výkonných serverech umístěných na optické páteřní lince v Olomouci.

          Do dalších let chceme vstoupit s prvořadým záměrem zdokonalovat            a rozšiřovat nabízené služby mezi širokou veřejnost se zachováním kvality i ceny    a tím být konkurence schopni v daných oblastech. Od tohoto záměru očekáváme vybudování dobré pověsti, s možností rozšíření do jiných lokalit a získat další spokojené uživatele sítě Praslavice.Net.